Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 22
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

XI. LESSEDRA - ULUSLARARASI KÜÇÜK FORMATLI GRAFİK BASKI YARIŞMASI VE SERGİSİ (Son Başvuru: 31 Mart 2012)
 

 

AMAÇ VE GÖREVLER

 

Öncelikle, bugünün toplumlarında giderek artan etkisiyle güncel bir sanat platformuna dönüşen grafik baskının, "sanatsal baskı" yaklaşımlı geniş yelpazesine ait çağdaş yaratılar, seçilen eserlerle her yıl tekrarlanan uluslar arası bir sergide takdim edilmektedir.  Bu bağlamda, LESSEDRA - Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi olarak, uluslararası sanatçılar, sanatseverler ve kolleksiyonerler arasındaki iletişimin kurulmasına katkı sağlayan yenilikçi bir organizasyona ev sahipliği yaparken, bu sergide; baskı teknikleri alanında, kağıt, boya ve baskı malzemelerinin kullanımına yönelik modern uygulama yöntemlerini de tüm dünyadan sergilediği eserlerle, siz sanatçıların ve sanat severlerin ilgisine sunmaktadır.

 

ORGANİZASYON

 

LESSEDRA- Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi 

25, Milin Kamak Street, Lozenetz
1164 Sofia, Bulgarien


Tel.(++359 2) 866 38 57
http://www.lessedra.com/
e-mail: georgi.kolev@lessedra.com, georgi_lessedra@yahoo.com

 

Kuruluş:1991

 

Çağdaş Bulgar ve uluslararası sanat sunumları, sanat projelerinin tanıtımı ve organizasyonları, çalıştay ve sergiler, sanat yayınları editörlüğü, sanat katalogları ve CD-Rs. Galerinin faaliyet alanlarını kapsar.

 

Yürütülmekte Olan Projeler: (2010/2011/2012)

BULGARİSTAN VE JAPONYA'DAN ÇAĞDAŞ GRAFİK BASKI SANATI ŞİKAGO SANAT ENSTİTÜSÜ İLE ORTAK ÇALIŞMA PLATFORMU VE SERGİ ULUSLARARASI SANAT VE SERGİ PROGRAMI JAPONYA'DA (2010), KANADA, JAPONYA VE ABD‘DE (2011),ÇAĞDAŞ BULGARİSTAN GRAFİK BASKI ESERLERİN SUNUMU

 

KATILIM ŞARTLARI

 

1. Sanatçılar 2011/12 yılına ait, numaralandırılmış ve imzalanmış en fazla üç özgün grafik baskı eserle yarışmaya katılabilirler. Tüm sanatsal baskı tekniklerinin serbest olduğu eserlerin basılacağı kağıtların boyutları ise 29x23 cm'den büyük olmamalıdır.

Önemli Bilgi: Kağıt boyutları 29x23cm'den büyük olan çalışmalar yarışma ve sergi dışı bırakılacaktır!

 

2. Sanatçının Adı ve Soyadı, Ülkesi, Eserin Adı, Eserin Fiyatı, Yapılış Yılı ve Tekniğinin belirtildiği başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve eserlerin konduğu paketin içinde, katılım bedeline ait banka/Western Union havalesinin bir nüshası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

3. Eserler, çerçeve yaptırılmadan posta yolu ile LESSEDRA Galeri'ye gönderilmelidir. Paketin üzerine "DRUCKSACHE - PRINTED MATTER , KEIN WARENWERT - NO COMMERCIAL VALUE- EXHIBITION ONLY" cümlesi aynen yazılmalıdır.

Önemli Not: Eğer paket üzerine yukarıdaki ifade yazılmazsa, gümrükte ithalat tarifesi üzerinden tarifelendirileceğinden, Sergi Organizasyonu eserleri kabul etmeyerek geri gönderilmesini isteyecektir.

 

4. Katılımcılar, Avrupa ülkeleri için 50 EUR ve Avrupa ülkeleri dışındaki tüm ülkeler için 80 USD ödeyeceklerdir. Bu ücret; sergi kataloğunun, sergi davetiyesinin ve afişlerin baskı giderlerini, serginin organizasyonu, sergi sonunda eserlerin geri iadesi ve kataloğun sanatçılara gönderilmesi masraflarını karşılamaktadır.

Katılım bedelinin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda gönderilmesi gerekmektedir.

 

EU Transferi için:

 

Alıcı: Georgi Kolev Georgiev

Banka Havalesi ile:

LESSEDRA ANNUAL EXHIBITION

Bank: First Investment Bank, 1000, Sofia, Bulgaria, 12, Narodno Sabranie Sq.
BIC (Bank Identification Code) - FINVBGSF
IBAN (International Bank Account Number) - BG23 FINV 9150 1004 0463 24

 

USD Transferi için:

 

Alıcı: Georgi Kolev Georgiev

Banka Havalesi ile:

LESSEDRA ANNUAL EXHIBITION

Bank: First Investment Bank, 1000, Sofia, Bulgaria, 12, Narodno Sabranie Sq.
BIC (Bank Identification Code) - FINVBGSF
IBAN (International Bank Account Number) - BG18 FINV 9150 1004 0463 17

 

Ayrıca, katılım bedeli transferleri Western Union ya da Money Gram yolu ile alıcı GEORGİ KOLEV GEORGIEV adına yapılabilir. Banka ya da posta yolu ile yapılacak Western Union havalesi için aşağıdaki adres açık olarak yazılmalıdır.

 

25.Milin Kamak Street, 1164 SOFIA-BULGARIA

Gönderilmiş havaleye ait bir nüsha da mutlaka gönderici tarafından alınmalı ve saklanmalıdır. Çek Kabul edilmemektedir.

 

SERGİ İÇİN ESERLERİN KABULÜ

 

Uluslar arası Jüri tarafından sergilenmeye değer görülen eserlerin ödüllendirileceği ve seçileceği sergiye gönderilen eserin katılım bedelini ödemiş olmak kabul edilmenin garantisini teşkil etmez. Jüri tarafından sergilenmeye değer bulunmayan çalışmalar ve katılım ücretleri, posta ve havale masrafları düşüldükten sonra eser sahibine geri gönderilecektir.

 

KATALOG

 

1. LESSEDRA-Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi tarafından sergiye katılan tüm sanatçıların eserlerini kapsayan katalogda ve WEB- sunumlarında yer almak üzere, kısa öz geçmişlerin, portre fotoğrafların eserlerle birlikte e- mail yolu ile ve ayrıca CD-R kopyalarının da eserleri ve katılım formunu kapsayan paketle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

2. Eserlerin kabulüyle birlikte, LESSEDRA- Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi, katalogda, CD-R'da, internet galeride ve çeşitli ortamlarda eserlerin tanıtım ve kullanım hakkına sahiptir.

 

SEÇİCİ KURUL, ÖDÜLLER VE SERGİ

 

Ödül kazananları ve sergilenmeye değer bulunan eserleri seçecek olan Uluslararası Seçici Kurul'dan bir üye LESSEDRA-Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisini temsil eder.

 

Aşağıdaki Ödüller Verilecektir:

 

I. Ödülü: 500 USD (Eser karşılıklı mutabakatla satın alınmış kabul edilecektir.) Ayrıca sanatçının özgeçmişinden ve sanat yaşamınından ayrıntılı bir kesit bir sonraki sergi ve yarışmada sanat severlere takdim edilecektir.

 

II. Ödülü: 200 USD (3 eser)

III. Ödülü: 100 USD (2 eser)

 

Özel Ödül (5 eser), 80 USD ve genç sanatçıları özendirmek üzere bir sonraki yıla ait katılım bedelini kapsayan bir Çek verilecektir. Ayrıca, 300 USD gelecek yıl için davet edilecek sanatçının kişisel prezentasyonu ve malzeme ücreti olarak ayrılmıştır.

 

Seçici kurul II. ve III. Ödülleri için eser sayısını ve genç sanatçılar için de ödül sayısını çoğaltma hakkına sahiptir.

 

3. Eserlerin satışından LESSEDRA- Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi komisyon almamaktadır.

 

4.Sergilenmeye değer bulunan eserler 13 Haziran-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında LESSEDRA Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi-Sofya, BULGARİSTAN'da sergilenecektir.

 

Sergi açılışı ve ödül töreni: 13 Haziran 2012, Saat 19.00

 

Eserler Galeriye ulaştıktan sonra dikkatle ve özenle korunacaktır. Ancak, eserlerin posta yolu ile gönderimi sırasında meydana gelebilecek herhangi bir hasardan veya eserlerin yerine ulaşmamasından LESSEDRA Çağdaş Sanatlar ve Sanat Projeleri Galerisi sorumlu değildir.

 

Sergilenen çalışmalar serginin bitiminden itibaren en geç beş ay içinde sahiplerine postalanır.

 

Kayıt için lütfen aşağıdaki linki kullanınız!

 

BAŞVURU FORMU (Anmeldungslink)

 

En son katılım tarihi: 31 Mart 2012 (posta damgasında yer alan 31 Mart 2012 tarihinden sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir.)

 

YARIŞMAYLA İLGİLİ LİNKLER

 

11th Lessedra World Art Print Annual - Mini Print 2012

http://www.lessedra.com/annual.php

KATILIM ŞARTLARI

http://www.lessedra.com/entry.php?d=conditions

SORULARINIZ ve BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ E-POSTA ADRESİNİ KULLANABİLİRSİNİZ;


georgi_lessedra@yahoo.com

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.