Online members    
Online members : 0
Online guests : 11
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

Open Studio Days 2018 - Open call to artists (Deadline: Aug. 31, 2018)
 
IK ÇAĞRI

 

Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days 2018  

Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, kendi atölye, ev ve alanlarında eserlerini meraklı bir ziyaretçi kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor olacak. Deniz Beşer'in sponsor desteği olmaksızın koordine ettiği organizasyonda sanatçı başvuruları için son tarih 31 Ağustos 2018.

ASG 2018´de resim, heykel, seramik, enstalasyon, fotoğraf, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy,Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

5-7 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte ziyaretçiler, harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda ASG 2017'de 50 sanatçının 41 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Kimler başvurabilir?

Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy,Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur?

http://openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 31 Ağustos 2018´e dek openstudiodays@gmail.com´a göndermeniz yeterli.

 

ASG'ye dair güncel gelişmelerden haberdar olmak için lütfen ASG web sitesi, Facebook ve etkinlik sayfasını takip ediniz;


http://openstudiodays.com

facebook.com/openstudiodays

www.facebook.com/events/124066871774364/

.
.
Cengiz Yatagan
Cengiz Yatagan
Gozde Can Koroglu
Gozde Can Koroglu
Deniz Baser
Deniz Baser
Sehlem Kacar ve Meryem Guldurak
Sehlem Kacar ve Meryem Guldurak
Tugce Diri
Tugce Diri
Deniz Unlu
Deniz Unlu
Mathilde Melek An
Mathilde Melek An