Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Haberler / Duyurular » Haber Detayı  
Google Sitede
HABERLER HABER ARŞİVİ

CerModern - Idil Mirata Tokdemir ''Ten/Tin: Acinin Halleri''
 

(Lütfen aşağıdaki LCV/RSVP butonundan katılım bildiriniz)

TEN / TİN : ACININ HALLERİ
İdil Mirata Tokdemir

Küratör: İbrahim Karaoğlu


Sanatın çeşitli disiplinleri arasındaki ayrımları ortadan kaldırmak anlayışıyla, yaratıcılıklarını özgürce ve sınırsızca yansıtmaya çalışan günümüz sanatının özgün ve çeşitli örneklerini öncü bir şekilde sunmaya gayret gösteren CerModern/ Hub Sanat Mekan 16 Aralık saat 18.30'da açılacak olan sanatçı İdil Mirata Tokdemir'in son dönem yapıtlarından oluşan "Ten / Tin - Acının Halleri" sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Çok katmanlı bir anlayışla, sanatsal algının sınırlarını genişleterek, sanatın doğasını sorgulayarak, varoluşlarını alternatif sunumlarla gerçekleştiren "Kavramsal Sanatçılar" , etkinliklerini çağdaş sanat mekanlarında izleyicileriyle buluşturuyorlar.

İfade alanını, disiplinini özgürce seçtiği malzemelerle belirleyen sanatçı İdil Mirata Tokdemir, "Her biçim ve nesneyi, kendi düşsel/düşünsel grameriyle anlamlandırarak, anlık bir heyecanı dışa vurmaktan çok, uzun sezgisel süreçlerde gözlemlediklerini, duyumsadıklarını biriktirerek, yoğun şaşma duygularının heyecanıyla yansıtıyor. Tinin ve tenin acıyla imtihanını değişik görme biçimleriyle sunan sanatçı, son yapıtlarıyla türlü hallerini görselleştiriyor acının."

Sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu 'nun küratörlüğünde gerçekleşen  sergi için çok özel bir kitap hazırlandı. Prof. Refa Emrali, İbrahim Karaoğlu, İdil Mirata Tokdemir'in yazıları ve sanatçının son on yılda yaptığı yapıtlardan oluşan "Ten/Tin-Acının Halleri" kitabı sergi süresince sanatseverlere ulaştırılacak.

 

Copyright © 2016 CerModern Arts Center, All rights reserved.
Bu mail CerModern sanat etkinliklerini size duyurmak için gönderilmiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Our mailing address is:
CerModern Arts Center
Altındağ, Altınsoy Caddesi, Ankara, Türkiye
Ankara 06400
Turkey

Add us to your address book

 

 

Yorum ekle

 

Yorum yok.