Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Haberler / Duyurular » Haber Detayı  
Google Sitede
HABERLER HABER ARŞİVİ

Galeri Ilayda Haberleri
 
 
 
 

Özcan Uzkur South Moravian Museum in Uherské Hradiště’de

 

Özcan Uzkur’un “Avcı 1” isimli eseri Şubat 2017’ye dek, TEXTILE ART OF TODAY projesi kapsamında South Moravian Museum Uherske Hradiste Çek Cumhuriyeti’nde sergilenmektedir. Uzkur eserlerinde kırmızının kurduğu şiddet hissinin etkisinde, iplikle bedenler inşa ediyor. Ancak boyanın ve fırçanın yerini ipliğin alıyor oluşu, resmin kurallarının içinden, neredeyse ona karşı yeni bir ifade biçimini doğuruyor.

http://www.textileartoftoday.com/index.php/en

 

Damla Özdemir İspanya’daki Pinea - Linea de Costa A.I.R Programi’na kabul edildi.

 

Damla Özdemir, Aralık 2016- Şubat 2017 arasında İspanya'nın Cadiz şehrindeki Pinea - Linea de Costa A.I.R. programında sanat üretimini gerçekleştirecektir. Program süresince çeşitli workshoplar düzenleyecek ve program sonunda da farklı ülkelerden 3 sanatçıyla bir sergi yapacaktır. Sanatçı Pinea tarafından kabul edilen projesini şöyle anlatıyor; “Projem üç ayrı noktadan oluşuyor. İlki vatandaş olarak gördüğüm Türkiye; ikincisi dışarıdan görülen Türkiye ve sonuncusu, ideal Türkiye… Hedeflediğim, bu bir süredir yaşanılan transit kültürü, sanat aracılığı ile bir form haline getirebilmek. Projemi gerçekleştirebilmek için Türkiye'ye uzaktan ve kültürel benzerlikleri olan bir ülkeden bakmak istedim.''

http://www.pinea.org/

 

Derya Özparlak In Situ Multi Arts Festival Toronto’da

 

Derya Özparlak 27-29 Ekim 2016 tarihlerinde In Situ Multi Arts Festival Toronto’da bir heykel işi ve bir enstalasyonu ile yer aldı. Derya Ozparlak heykellerini üretirken malzemeyle ilişkisini üretimin temel deneyimi olarak merkezler. İşlenen malzemeye form kazandırırken heykelin bedenine bıraktığı her izi ince ince işler, dönüştürür.

 

Caner Şengünalp Elgiz Müzesi Teras Sergilerinde

 

Caner Şengünalp’in “Tanrı Merkezi Heryerde, Dış Yüzeyi Hiçbir Yerde Olan Bir Dairedir” isimli heykeli ile 7 Kasım’a dek Elgiz Müzesi “Ufuk Hattı” sergisinde izlendi. Bu sene yedincisi düzenlenen serginin danışma Kurulu’nda, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz yer alıyordu.

http://elgizmuseum.org/tr/

 

Atilla Galip Pınar’ın “Umut Fısıldar” isimli solo sergisi 4 Aralık’a kadar galerimizde görülebilir.

 

Sanatçı, eserlerinde, insan ve doğa ilişkisi, varoluş karşısında bireyin durumu, zaman ve mekan gibi kavramları, içsel sorgulamalarla yoğurarak yansıtıyor. Resimlerinde duygusal ve güncel durumların etkisiyle farklılaşan formlar ve renkler, zengin bir dil ile kendini gösteriyor.

Sanatçı; cehalet, kin, açgözlülük girdabında hem kendi varlığıyla hem de diğer insanlarla savaşarak yorgun düşmüş insanoğlu için, umut, her şartta ve her zamanda yeşerebilir mi sorusuna, karamsarlığa düşmeden fakat aynı zamanda güncel gerçeklikten de kopmadan yanıt arıyor.

http://www.galleryilayda.com/project/atilla-galip-pinar-umut-fisildar/

 

Volker März "It's Time To Paint Flowers Again" isimli solo sergisi ile 10 Aralık'dan itibaren Galeri İlayda'da

 

Alman sanatçı Volker März yıllardır çeşitli disiplinlerde üretim yapıyor. Daha çok Miami, Paris, İstanbul, Zürih, Moskova gibi şehirlerde gerçekleşen sanat fuarlarında sergilediği heykeller ile tanınan sanatçı, video, fotoğraf ve özellikle de resim dallarında ironik ve provokatif çalışmalar üretiyor. März'in son yıllarda işlediği temalar daha çok filozoflar, düşünürler ve sanatçılar etrafında dönüyor: Franz Kafka, Hannah Arendt, Walter Benjamin, Joseph Beuys veya Pina Bausch üzerine ürettiği çok yönlü enstalasyonları buna örnek olarak verilebilir. Miami, Madrid, Berlin, Moskova, Paris,Prag, Amsterdam, Zürich, Tel Aviv ve İstanbul olmak üzere dünyanın pek çok yerinde kişisel sergiler gerçekleştiren März, kişisel sergisi "Şimdi yeniden çiçek resimleri yapma zamanı"nda, son iki yıllık üretiminden bir kesit sunuyor.

http://www.galleryilayda.com/project/volker-marz-its-time-to-paint-flowers-again/

 

 

Yorum ekle

 

Yorum yok.