Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 20
» Site Üye Sanatçıları » Üye Sanatçılarımız » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜYE SANATÇILARIMIZ
ONUR SANATÇILARIMIZ
ÜYE SANATÇILARIMIZ
Sanatçı adı : Nilgun YAKAR
Eposta : nilgunykr@gmail.com

Galeriler
Galeri 1 »

Biyografi :

 

NİLGÜN YAKAR

(Ankara) 

 

Ankara Doğumluyum. Dokuz Eylül Ünv. İİBF, İktisat bölümü mezunuyum. Eğitim sonrası bir süre özel bir bankada çalıştım. 1996 yılında öğretmen olarak MEB kadrosuna dahil oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Öğretmenlik mesleğini sürdürürken görsel sanatlara olan ilgi ve sevgimi öğrencilerime aktarma çabası içinde oldum. 2016 yılında kaybetdiğimiz değerli ressam Hızır Teppeev'in öğrencisi olma fırsatını yakalıyarak kendisinden resim sanatına dair çok değerli bilgiler edindim.


Resim yapılırken her ne kadar boya, tuval vs kullanılsa da resmin duyguyla yapıldığına inananlardanım. Resmi anlamanın arkasındaki duygu ve düşünceyi görmenin yolu sanat tarihi bilgisinden geçtiği için resim çalışmalarımın yanı sıra, daha önce yapılmış sanat eserlerini incelemek de benim için zevkli bir uğraştır.


Halen resim sanatına gönül vermiş birkaç arkadaşımla kendi atölyemizde resim çalışmalarıma devam etmekteyim. Henüz bir kişisel sergi açma fırsatı bulamasam da yurt içi ve yurt dışı karma sergilere katılmaktayım.

 


«« Geri