Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 53
» Söz Sırası Sizde » Mesaj Detayı  
Google Sitede
SİZDEN GELENLER
YENİ MESAJ GÖNDER
 
 
ışıl başkan
23 Şubat 2010 12:13
 

 

Merhaba. Ben Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sanıf öğrencisiyim. 2009 yaz dönemi okulumuza gelen bir duyuru sonucunda Engelsiz Art 2009 Resim Yarışmasına katılmak için duyurudaki numarayı arayarak sanat yönetmeni olan Nedret OTO ile görüştüm. Bu yarışmaya mutlaka katılmak istediğimi ve aynı zamanda kendiminde görme engelli olduğumu belirttim. Nedret bey benimle çok ilgilendi onun bana verdiği şevk ve heyecanla birkaç resim yaptım bir ay sonra Nedret Bey'i aradım fakat kötü bir haberle yüzyüze geldim. Bana Nedret Bey'in bir ay önce vefat ettiğini söylediler. Ben çok üzülmüştüm. Bu yarışmaya katımam için beni heyeanlandıran, heveslendiren insan bir anda kaybolmuştu. Bu beni çok üzdü. Onu hiç tanımamama rağmen insana verdiği değer bambaşkydı.

 

Daha sonra yerine gelen Begüm Hanım'la görüştüm yarışmaya resim gönderdiğimi belirttim. Bundan sonraki süreçte yarışma sonucu için beklemek kalıyordu ve zaman gelmişti. Begüm hanımı aradım ve sonuçların internette yayınlanmadığını ve bu konuda sonucun ne olduğunu sordum. Begüm Hanım bana birinci olduğumu söyledi ve ben çok mutlu oldum.

 

Yarışma şartlarında ödül alan eserin müzayedeye sunulacağı ve satıldığında elde edilen gelirin %40 nın eser sahibine diğer kısmını ise engelliler yararına olan bir vakfa bağışlanacağı yazıyordu. Bu durumu Begüm Hanım'a sordum ve bana müzayedenin yapılmadığını ve adreslerimize bir plaket ve belge göndereceklerini belirttiler. Fakat bundan sonraki süreçete ben Begüm Hanım'a ulaşamadım ve bana herhangi bir belge veyea plaket gelmedi,internetteki bilgilere baktığımda da müzayedenin yapıldığı yazıyor. Tek merak ettiğim şey gönderdiğim resmime ne olduğu ve nerede olduğu. Resmimin ismi mavi boyalı ev. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. Bilgi vermenizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Saygılarımla

 

Işıl Başkan « Mesaj listesine geri dön